Iz medija

2009.

UDRUZI ZA ZAŠTITU OKOLIŠA „HIPPOCAMPUS“ ODOBRENA DVA EU PROJEKTA

Udruga za zaštitu okoliša „Hippocampus“ iz Biograda na Moru u suradnji s partnerom Mladinski centar „Litija“ iz Slovenije započela je s provedbom projekata pod nazivom „Upoznajmo srce Jadrana“ i „Čistimo zajedno II“. Oba projekta za cilj imaju podići svijest i ukazati na važnost zaštite i očuvanja prirode i okoliša te prirodne i biološke raznolikosti. Važnost suradnje mladih i razmjene iskustava između Hrvatske i Slovenije na temu ekologije prepoznala je Agencija za mobilnost i programe EU koja im je odobrila sufinanciranje u iznosu od 115.000,00 kuna. Prošlog vikenda Udrugu „Hippocampus“ posjetili su partneri iz Slovenije u sklopu projekta „Upoznajmo srce Jadrana“ kako bi dogovorili sve detalje oko provedbe i prisustvovali manifestaciji “Biogradski stol”.

Projekt „Upoznajmo srce Jadrana“, provodi se u obliku razmjene mladih koji će u sklopu projektnih aktivnosti pohađati radionice, posjetiti Park prirode Vransko jezero i Ornitološki rezervat, upoznati se s prirodnim vrijednostima obližnjih otoka i Parka prirode „Telašćica“, te izraditi edukativno-promotivne brošure, a sve u svrhu upoznavanja mladih i djece sa prirodnim ljepotama i upozoravanja na važnost očuvanja istih. Projekt traje od početka svibnja do kraja listopada ove godine.

Projekt „Čistimo zajedno II“, provodi se u obliku inicijative mladih, a nastavak je projekta „Čistimo zajedno“ kojeg je Udruga “Hippocampus” provodila od 2010. do kraja 2012. godine,  podignut na europsku razinu. Aktivnosti ovog projekta uključuju akciju čišćenja podmorja i obale na području Biograda na Moru, izložbu fotografija ljepota jadranskog podmorja, te edukativni zaron za mlade ronoice. Svrha projekta je podizanje svijesti o volonterizmu, javnom dobru i ekologiji među mladima. Projekt traje od sredine svibnja do sredine prosinca ove godine. Prvi posjet partnera iz Slovenije predviđen je od 03. do 05. kolovoza 2013. u vrijeme održavanja „Biogradske noći“.

Projekti su plod aktivnog rada Udruge “Hippocampus” na području zaštite okoliša, kao i neprestanog ulaganja u edukaciju svojih članova o pisanju i provedbi projekata u čemu je značajan doprinos imala Zadarska županija koja je u suradnji s UNDP-om tijekom 2012. godine provodila projekt: Jačanje civilnog društva na području Zadarske županije.

Datum objave: Utorak, 04. Lipanj 2013. godine

Izvor: Grad Biograd na Moru

Upoznajmo srce Jadrana

2010.

Biograd na moru: Održana akcija “Čistimo zajedno”

2011.

Europska unija pomaže aktivnosti udruge Hippocampus

Za ljepšu floru i faunu Jadranskog podmorja

Čišćenje biogradskog podmorja

Ovaj vikend u Biogradu na Moru “Čistimo zajedno”

Biograd obilježava Dan planeta Zemlje

Biograd: Akcija “Čisto more” u sklopu obilježavanja Dana planeta Zemlje

Biograd na Moru: Akcija čišćenja podmorja na rivi

Udruga za zaštitu okoliša “Hippocampus”: Sredstva EU iskoristili za edukaciju članova

Edukacija članova plaćena novcem EU

2012.

Očišćena plaža Bošana u Biogradu na Moru

2013.

Upoznajmo srce Jadrana

Čistimo zajedno II

Hippocampus i RK Sv. Roko postavljaju izložbu podvodnih fotografija

“Upoznajmo Srce Jadrana” u Biogradu na Moru

“Hippocampus” provodi projekt “Upoznajmo srce Jadrana”

Članovi i volonteri Udruge za zaštitu okoliša “Hippocampus” posjetili partnere u Sloveniji

Udruga za zaštitu okoliša “Hippocampus” otvara svoja vrata građanima

Udruzi “Hippocampus” iz Biograda iz Europskih fondova 115.000,00 kuna

Edukacija plaćena novcem EU

Inicijativa “Vodeni svijet” zaronila u Jadransko plavetnilo

Sredstvima EU fondova “Hippocampus” upoznaje Srce Jadrana

Dani otvorenih vrata udruge “Hippocampus”

Udruga za zaštitu okoliša “Hippocampus” organizira akciju čišćenja

Djeca iz Tkona posjetila PP Vransko jezero i Telašćica

Hippocampusu su pripala sredstva EU projekata

Izložba Sv. Roka iz Bibinja

Mladi v akciji za čisto okolje in trajnost naravnih virov

Udruga ˝Hippocampus˝rovodi projekt ˝Upoznajmo srce Jadrana˝

2014.

Do sada nepoznata vrsta Petrovg uha na izložbi u Biogradu na Moru

“More u srcu” u biogradskoj Knjižnici

Naš doprinos zajednici

Zelena čistka

Osnovna Škola Biograd obilježila Dan planeta Zemlje

Let’ s do it !

Projekt More u srcu i Plava Čistka – Let´s do it Mediterranean

Grad Biograd na Moru i Udruga za zaštitu okoliša Hippocampus pozivaju na eko akciju!

Plava Čistka i u Biogradu

More u srcu i Plava čistka-Let’s do it Mediterranean

Akcija čišćenja plaže ˝Iza Banja˝

Morska čarolija u muzeju