DAN PLANETA ZEMLJA

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi je put predstavljena 1969. godine, no službeno se obilježava od 1992. kada je na Konferenciji Ujedinjenih naroda (UN) o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja. Godine 2009. Opća skupština UN-a je 22.travnja proglasila međunarodnim Danom planeta Zemlje, koji je prvi put obilježen 22. travnja 1970. na sveučilištima SAD-a. Danas se obilježava u 190 zemalja svijeta, a u Hrvatskoj se obilježava od 1990. godine, uz značajan angažman udruga za zaštitu okoliša i prirode.

Team Hippocampus obilježio je Dan planeta Zemlje, edukativnim posjetom prirodnim ljepotama koje nas okružuju. Cilj radionice u prirodi bio je upoznavanje s ljepotama koje priroda pruža i koje trebamo očuvati za buduće generacije. Vrijedilo je vidjeti, osjetiti, omirisati i uživati u onome što treba očuvati i o čemu treba voditi brigu. To je naravno naš okoliš i priroda koja nas okružuje, čuvajući njih čuvamo i našu jedinu jedinstvenu planetu Zemlju.