Upoznajmo srce Jadrana

Bilateralna razmjena mladih pod nazivom „Upoznajmo srce Jadrana“ provodila se u razdoblju od početka svibnja 2013. do kraja listopada 2013. godine u Biogradu na Moru. Nositelj projekta, Udruga za zaštitu okoliša „Hippocampus“ iz Biograda na Moru, u suradnji s partnerom Javnim zavodom za kulturo, mladino in šport, OE Mladinskim centrom Litija iz Slovenije, provodilo je aktivnosti s ciljem razvoja međunarodne suradnje vezano uz temu ekologije i prirodnog nasljeđa lokalnih zajednica.

Osamnaest mladih osoba uz dva voditelja skupina zajedničkim su radom organizirali aktivnosti kojima se nastojalo podići svijest o važnosti prirode, njezinoj zaštiti i očuvanju, kao i potaknuti na aktivan i zdrav način života. Aktivnosti su uz grupni rad i neformalne edukativne radionice uključivale i edukativni posjet Parku prirode Vransko jezero te Ornitološkom rezervatu Vransko jezero zajedno s još 15 djece Osnovne škole Tkon, zatim edukativni posjet Parku prirode Telašćica, kao i edukativni posjet ekološkom imanju u blizini Biograda na Moru. Mladi ljudi su također osmislili edukativno promotivne brošure u kojima su ukratko predstavili program Mladi na djelu, projekt te svoje organizacije. Same aktivnosti održale su se u razdoblju od 31. kolovoza do 07. rujna 2013. godine. Projekt je podržan od Agencije za mobilnost i programe EU, Zadarske županije i Grada Biograda na Moru.