Udruga za zaštitu okoliša “HIPPOCAMPUS” sudjelovala kao partner u projektu OUTDOOR EMOTIONS

Udruga za zaštitu okoliša “HIPPOCAMPUS” je u razdoblju od 3. listopada do 12. listopada 2016. sudjelovala kao partner u projektu OUTDOOR EMOTIONS. Nositelj projekta, koji se odvijao u Mađarskoj(Szarvaskő), je nevladina organizacija Mentál-Mankó Alapítvány.

Sudionici projekta bili su mladi ljudi iz 11 zemalja: Hrvatske, Cipra, Češke, Grčke, Mađarske, Italije, Poljske, Rumunjske, Slovenije, Španjolske i Turske. Ukupno 37 sudionika.

Osnovni sadržaj projekta uključivao je niz neformalnih aktivnosti temeljenih na iskustvu kao što su: kampiranje u Szarvaskő šumi tijekom trajanja projekta, nomadski način života,boravak u prirodi, trodnevna ekspedicija, jahanje konja , relaksacija, meditacija, taichi, , aktivnosti sa glazbom i mirisima.

Glavni cilj projekta Outdoor Emotions bio je edukacija mladih ljudi o emocijama koje se javljaju za vrijeme aktivnosti u prirodi, o važnosti emocija, utjecaju i evaluaciji istih.

Projekt je financiran od strane Europske unije u sklopu programa Erasmus+ (projekt mobilnosti za mlade i osobe koje rade s mladima).