Permakultura u selu i gradu

Permakultura u selu i gradu – Udruga za zaštitu okoliša ˝Hippocampus˝ iz Biograda na Moru sudjelovala je u Sloveniji kao partner na projektu pod nazivom ˝Permakultura na podeželju in v mestu˝. Nositelj projekta je bila neformalna skupina mladih osoba iz mjesta Litija.

Aktivnosti projekta su uključivale, osim usvajanja teorije na temu permakulture i praktični rad u vrtu i cjelokupnom imanju Dragovšek.

Pošto permakultura nije samo osmišljavanje i projektiranje sustava za stanovanje po principu samoodrživosti, integracija ljudi i krajolika, održavanje vrta, skupljanje kišnice ili smanjenja potrošnje energije, to je način života u skladu s prirodom, usko je vezana uz ideju o očuvanju i zaštiti okoliša.

Osnovni cilj projekta je bio podučiti mlade o pojmovima permakulture, njezinim načelima samoodrživosti sustava života u skladu s prirodom. Projekt se provodio u okviru programa Mladi na djelu.

Projekt je financiran od strane Europske unije u sklopu programa: Mladi v akciji.

Program: Mladi v akciji

Akcija: Mladi za Evropo

Podakcija: Mladinske pobude

Naslov projekta: Permakultura na podeželju in v mestu